V srdci panenské přírody

Špindlerův mlýn, dříve mlynářské městečko, dnes nejvyhledávanější horské středisko. V nadmořské výšce 1555 m na řece Labi, jen několik kilometrů od jejího pramene, přímo v srdci nejvyšších českých hor Krkonoš stojí horský dům Edmund, který svojí architekturou vzdává hold svérázné krajině zdejších hor, dnes chráněné Krkonošským národním parkem, kterou obdivují návštěvníci již po staletí.

Sjezdovky na dosah

Pro milovníky zimních sportů se v okolí nachází několik příležitostí. Medvědín, nebo také slunná hora, je nejvyšším lyžařským vrcholem ve špindlovském skiareálu. Na vrchol jezdí hned několik lanovek a vleků, ze Svatého Petra na Pláň vyzkoušejte vyhřívanou čtyřsedačkovou, které se přezdívá „rolls-royce“ mezi lanovkami v Česku. Medvědín nabízí více než 11 km sjezdovek pro různě náročné sjezdy. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou atmosféru večerního lyžování, vyrazte na Hromovku. 1540 m dlouhá trať je nejlépe osvětlenou sjezdovkou v Čechách a pravidelně se upravuje na manšestr.

Na kole kamkoliv

Krkonošské cyklostezky neomrzí. Vyrazte třeba na Luční boudu, kde si kolo můžete nechat v zamčené úschovně a pokračovat dál na Sněžku. Méně náročným a stále příjemným výletem je trasa za vodopády k Boudě U Bílého Labe, vhodná i pro menší děti. S těmi většími určitě zvládnete výlet přes Krausovky, Rovinku, Horní Mísečky a Harrachovu skálu. Vášniví cyklisté ocení centrální část Krkonošské magistrály dlouhou 71 km z Harrachova do Žacléře. Trasu doporučujeme rozdělit do dvou dnů. 

Naskočte do stopy

Na 71 km dlouhou Krkonošskou magistrálu navazuje více než 560 km místních lyžařských cest a okruhů. Za zkoušku stojí okruhy Na Pláni, které mají více jak 20 km upravovaných běžeckých tratí. Nejsou tolik frekventované a ideální jak pro individuální turistiku, tak pro osobní trénink. Další oblíbenou destinací běžkařů jsou Horní Mísečky, nadšenci biatlonu můžou zkusit střelnici se vzduchovkami i malorážkami. Díky perfektně udržovaným tratím i skvělému zázemí se tady pravidelně konají významné závody klasického lyžování všech věkových kategorií.

Gastronomie na úrovni

Aby to celé nebylo jen o sportu a přírodě, přinášíme pár tipů na osvědčenou kuchyni, dobrý drink či kávu. Mezi oblíbené klasiky Špindlu určitě patří „holanďan“ v hotelu Soyka, telecí řízek z hotelu Savoy nebo cokoliv z restaurace Lebeda. Jestli si chcete při jídle vychutnat i parádní pohled na sjezdovku Stoh, zajděte do restaurace Farma, kde na vás kromě jídla počká i skvělá architektura. A pokud hledáte jen rychlovku před ranním kopcem, čerstvě upečený bochník nebo skleničku prosecca u hořícího ohně, zkuste koncept Náš Chléb.

Na skiaply před i po jídle

Když se řeknou zimní Krkonoše, každému se vybaví sjezdovky, lanovky, a ideální podmínky pro lyžaře. Málokoho ale napadne, že Krkonoše jsou malým skialpinistickým rájem. Dechberoucí zasněžené vrcholky, výhledy do České republiky i do Polska. Klid a harmonie, kterou najdete po vystoupání na hřebeny Krkonoš. Zkuste třeba okruh Svatý Petr - Stohem nahoru - Klínovky - Výrovka - Dlouhý důl - Svatý Petr - Špindlerův Mlýn.  

Vyberte si svůj apartmán

Projekt Edmund je navržený tak, aby zapadl do okolní hornaté krajiny a poskytl autentický zážitek z pobytu v panenské přírodě. Nabízí veškerý komfort pro harmonický odpočinek mimo rušné ulice, zároveň v bezprostřední vzdálenosti od centra. Nadčasový design a moderní horská architektura v podhůří Krkonoš, to všechno představuje projekt Edmund.

Napište nám

reCAPTCHA
Creative studio based in Prague.
Architecture is a language.
www.delicode.cz